Анна Мудренок,
учитель зарубіжної літератури
Софіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
Компаніївської районної ради Кіровоградської області
Анотація. Рокривається актуальність використання візуалізації в освітньому процесі. Використання онлайн – сервісу LearningApps.org як одного із засобів візуалізації на різних етапах уроку. Адресовано вчителям суспільно – гуманітарного циклу для загальноосвітніх навчальних закладів.
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу, я пам’ятаю.
Те, що я роблю, я розумію.
Конфуцій
В умовах бурхливого розвитку цифрового суспільства, потужного потоку нової інформації, реклами, застосування комп’ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних ігор та комп’ютерів вносять свої поправки в навчально – виховний процес учнів. Тому активне впровадження в освітній процес візуалізації є досить ефективним в навчальному процесі. ЇЇ завдання забезпечити високий темп уроку, наочне подання матеріалу, можливість оперативного повернення до раніше вивченого.
Поняття «візуалізація» ототожнюється зі сприйняттям деякого об’єкта через зір, тобто через наочний образ. Водночас сам термін „візуалізація” та його походження від англійського слова visualization як похідні від дієслова вимагають дії, тому під візуалізацією розуміємо процес демонстрації чогось, який вимагає не лише відтворення зорового образу, але і його конструювання. Зазначене в умовах розвитку інформаційного суспільства вимагає вмінь залучати засоби комп’ютерної візуалізації, під якими слід розуміти середовища, де розробниками передбачені можливості моделювання процесів, створення образів об’єктів та оперування ними [2; c. 227].